W tym roku będzie premierowy dzień najnowszego PlayStation5

Jeszcze w roku 2019 zapowiedziano, że w roku aktualnym Sony pokaże graczom swoje świeże dziecko - PlayStation 5. Aktualnie wśród graczy dalej rozchwytywana jest poprzednia konsola i nic nie wskazuje na to, żeby zainteresowanie nią miało się zmniejszać. Mimo tego Sony zdecydowało się na wyprodukowanie konsoli nowej generacji, przez co klienci czekają niecierpliwie.

Świeże technologie w PlayStation 5

Marka Sony nie raz udowodniła, iż bywa innowatorem na rynku i potrafi zaskoczyć klientów. Poprzednia konsola, PS4, postawiła wysoką poprzeczkę konkurentom - wszystko przez zupełnie innowacyjną jakość, jakiej nigdy nie zaproponowała inna firma. Efekty graficzne, wysoce wyczulone DualShocki, gry nowszej generacji - klienci rzecz jasna byli w stanie docenić takie wszystkie elementy i przez to na chwilę obecną PlayStation 4 okazuje się być najlepiej sprzedającą się konsolą do gier wszech czasów.

Oczywiście z początku ukazały się niewielkie kłopoty - Japończycy próbowali przekroczyć wszelakie technologie (co faktycznie wyszło im), jednakże sama premiera oraz przedpremierowe zaprezentowanie PlayStation 4 zrodziły różne uczucia. Fanom, którzy byli obeznani z poprzednią konsolą PS3, nie w 100 procentach odpowiadały na przykład pady, które w pierwszej chwili wydawało się, że będą dosyć niekomfortowe przy grze. Ostatecznie DualShocki dostały trochę inną formę, aczkolwiek kłopotem się okazał premierowy model konsoli PS4. Konsola przegrzewała się, sprzęt był w stanie również samodzielnie się resetować.

Jednak po czasie i aktualizacjach wdrażanych na bieżąco, okazało się, że mimo wszystko firma Sony podąża w niezłą stronę, a stworzona konsola przybiera miano topowej. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie gierki, które wiele graczy wysoce ciepło wspomina.

PlayStation 5 - jak zaprezentuje się na tle poprzednich?

Na pewno niejeden gracz czy fan technologicznych nowinek z niecierpliwością oczekuje pojawienia się najnowszej konsoli do gier. Marka Sony zapowiedziała, że gry poznane na PlayStation 4 będą działały na przyszłej konsoli (mimo wszystko nie podziała na odwrót, co licznym fanom się nie spodobało). Pojawiły się na tę chwilę pierwsze informacje o kłopotach z preorderami - ponoć japońska firma nie wyrabia się z produkcją, jednakże nie wiadomo, czy nie są to tylko wredne plotki. W Sieci wyskakują się kolejne wieści także o tym, że PlayStation5 posiada rzekomo problemy z jakością obrazu 4k. Mimo wszystko i w tym przypadku nie jest pewne, jaka będzie rzeczywistość. Wszystko się okaże w chwili premiery, mianowicie dziewiętnastego listopada tego roku.

Zostaw komentarz